Co robić z dzieckiem we Wrocławiu - czerwiec

Moi drodzy - wybaczcie tę niedopuszczalną zwłokę, ale upały mnie położyły na kanapie przy wentylatorze i zamieniły mój ośrodek twórczy w bliżej nieokreślone, zwęglone coś. Coś co nie nadawało się do pisania :/

W związku z tym szybciutko i na temat: co ciekawego możecie zrobić z trzylatkami i starszymi dzieciakami we Wrocławiu, w tych dniach czerwca, które nadal przed nami? 


Oto mój subiektywny przegląd najciekawszych wydarzeń.

1. Już dzisiaj, czyli w piątek 14 czerwca, zaczyna się 3. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE! Jest to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Święta Wrocławia i będzie trwać trzy dni, aż do niedzieli. 
Cyrkopole to plenerowy festiwal, na którym zostanie zaprezentowany ogrom różnych technik cyrkowych i teatralnych w ramach podsumowania całorocznej pracy Centrum Nowego Cyrku działającego w CBK FAMA we współpracy ze Stowarzyszeniem Kejos.
Liczne warsztaty, pokazy i spektakle odbywać się będą na Psim Polu na Rynku i w okolicach CBK FAMA - co bardzo ważne - jest to cyrk bez zwierząt!
Nas szczególnie zainteresował Cyrkowy Plac Zabaw czynny w sobotę między 13:00 a 16:00 i w niedzielę od 14:00 do 17:00 (będzie można wypróbować podniebną huśtawkę!) i Miasteczko Glinoludów (sobota między 9:00 a 12:00), które będzie zakończone widowiskową paradą. 
Wydarzenie bezpłatne, poza dwoma spektaklami i warsztatami Masterclass.

2. Prawdziwy hit, również w ten weekend i również za darmo, to Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki". Trafiłam na to wydarzenie całkiem przez przypadek, bo nie jest wspominane we Wrocławskim Niezbędniku Kulturalnym (why? pytam się). 
Festiwal odbywa się w różnych miejscach w Polsce i daje możliwość wzięcia udziału w warsztatach z czołowymi twórcami literatury dla dzieci, zarówno z autorami tekstów jak i ilustratorami.
My się wybieramy na spotkanie 15.06 z Gosią Herbą, autorką książki "Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!", ale warto się  również przyjrzeć wydarzeniom w niedzielę kiedy to dzieci czekają warsztaty m.in. z Taro Miura!! Większość wrocławskich spotkań odbędzie się w Muzeum Pana Tadeusza.
Program znajdziecie tutaj.

3. Dla tych, których nie przekonały dwa pierwsze wydarzenia, mam jeszcze jedną propozycję na najbliższe wolne dni. 15 i 16 czerwca, na dziedzińcu Arsenału Miejskiego, odbędzie się prezentacja starożytnych rzemiosł śląskich, wytop żelaza, zostanie zaprezentowany warsztat brązowniczy, złotniczy i obróbki bursztynu, a wieczorem w niedzielę na wytrwałych czeka pokaz ognia.
Wszystko to w ramach festynu archeologicznego "Ludzie Ognia".

4. 22 i 23 czerwca w Centrum Historii Zajezdnia czeka nas Rodzinny plac zabaw. W programie są gry i zabawy podwórkowe oraz animacje. Przy okazji można zajrzeć do tego nieco oddalonego od centrum Wrocławia, nietypowego muzeum.

5. Jeśli macie ochotę uczcić tegoroczną noc świętojańską z przytupem to koniecznie 22 czerwca zajrzyjcie do Centrum Kultury Zamek i pobliskiego Parku Leśnickiego! Jak zwykle będzie się wiele działo: jarmark produktów regionalnych, warsztaty (konieczne wcześniejsze zapisy), pokazy i koncerty. Oczywiście nie zabraknie też plecenia wianków ;)

6. W ten sam weekend - od 21 do 23 czerwca - odbędzie się XII Festiwal Wysokich Temperatur. 
Jest to wydarzenie organizowane od wielu lat przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które przyciąga rzesze zainteresowanych tym, jak wygląda na codzień praca artystów. 
Tegoroczne hasło festiwalu to "Sztuka pełna ognia". Odwiedzający będą mieli okazją zobaczyć jak powstają dzieła z ceramiki, szkła czy metalu i spróbować swoich sił na licznych warsztatach. Pełny program tutaj.

7. Na koniec tego zestawienia odsyłam do Wrocławskiego Teatru Lalek, który 29 i 30 czerwca będzie wystawiał spektakle Bajkobusu w Parku Tołpy (29.06 o 13:30) i na Górce Skarbowców w Parku Grabiszyńskim (30.06 o 13:30).

Mam nadzieję, że znajdziecie coś co was zainteresowało :) Do zobaczenia!Komentarze

Follow by Email

Śledź nas na Instagramie!

Copyright © Zabawy Lotty