Galaktyczna przygoda

Zgodnie z obietnicą pozostaję w tematyce kosmosu i przedstawiam wam dzisiaj następną zabawę, dzięki której przeniesiecie się na chwilę do magicznego świata gwiazd. 

Zamkniemy w słoiku swoją własną galaktykę!
Zapewniam was, że nie tylko dziewczynkom zaświecą się oczy na widok ilości użytego tutaj brokatu ;)Zachęcam do zainspirowania się zdjęciami z tej cudownej strony :) 

Oraz przyjrzeniu się informacjom we wspomnianej przeze mnie wcześniej książce "Planetarium" wydawnictwa Dwie Siostry.
Materiały:

- Czysty słoik
- wata
- kolorowe farby, polecam fluorescencyjne z Ikea (u nas niebieska i różowa)
- patyczki do mieszania (np. do szaszłyków)
- sypki brokat w wybranych kolorach
- woda
- naczynie do rozcieńczania farb z wodąZaczynamy od przelania części wody do osobnego naczynia i dodania różowej farby. Dziecko miesza patyczkiem ciecz aż do uzyskania jednolitej konsystencji, a następnie przelewa całość do słoika. 


Następnie na wierzch maluch sypie sporo brokatu.Później urywamy kawałki waty, ugniatamy i wkładamy do słoika dopychając patyczkiem, aż większość kolorowej wody nie wsiąknie. Na tym etapie możemy lekko zamieszać zawartość słoika, aby nieco rozprowadzić brokat.

Wszystkie czynności powtarzamy. Tym razem możemy wymieszać różową i niebieską farbę, aby uzyskać fioletowy kolor. 
Ważne, aby teraz jedynie dociskać watę patyczkiem, a nie mieszać! Chcemy uzyskać różne kolory, a w wyniku zamieszania wszystko zleje nam się w jednolity fiolet.


Kolejnej użyjemy niebieskiej farby. 
Brokat możemy delikatnie przesuwać patyczkiem, żeby błyszcząca linia była bardziej nieregularna.Czynności powtarzamy, w dowolnie wybranej kolorystyce, tak długo, aż zapełnimy cały słoik.I oto wasza piękna galaktyka jest gotowa!
Jak widzicie na zdjęciach my dodatkowo zakryłyśmy materiałem nakrętkę, bo reklama korniszonów nie bardzo pasowała do całości ;)


Komentarze

Follow by Email

Śledź nas na Instagramie!

Copyright © Zabawy Lotty