Ogród z Matissem

Henri Matisse tworzący na początku XX wieku jest jednym z najsłynniejszych fowistów. Posługiwał się żywymi plamami barw, które często obwodził czarnym konturem. Jednak po przejściu operacji onkologicznej utracił możliwość stania przy sztalugach. 
To właśnie wtedy narodziły się jego charakterystyczne papierowe kolaże, które były inspiracją do dzisiejszego twórczego działania :)

Tym razem tak się złożyło, że nie miałam książki, w której mogłabym Lusi pokazać prace Matisse'a, więc zrobiłam niezwykle profesjonalną prezentację składającą się z czterech slajdów :D 
Nie było żadnego nawału wiedzy - tylko kolorowe obrazy, które miały przemówić do wyobraźni i zainspirować do działania.


Na kolorowych kartkach czarnym markerem narysowałam różne abstrakcyjne kształty, które wycinałyśmy wspólnie z Łucją - ona zajęła się kółkami ;)Następnie zostawiłam Lusi wolną rękę. Sama układała kolaż  na dużej, białej kartce i przyklejała barwne elementy kreując swój własny, abstrakcyjny ogród. 
Na koniec dodatkowo dorysowała niektórym kształtom czarny kontur.


Spirale stały się ślimakami, pomarańczowe trójkąty awansowały do roli marchewek, a dookoła nich wyrosły kwiaty i drzewa :)Uwaga - ta zabawa wciąga! Całość zajęła nam dwie godziny! ;)


Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Ja również pozdrawiam i zapraszam do nas ponownie :)

   Usuń
 2. Fajne są takie zabawy kreatywne i moje dzieciaki również chętnie biorą w nich udział. Jednak najbardziej na ten moment podoba im się zabawa mieczami https://modino.pl/militarne-miecze w szczególności kiedy biegają na dworze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co dziecko to inne zainteresowania i temperament :) Moja córka też ma swoje "koniki", jak na przykład Kraina Lodu. Dlatego tego typu zabawy są jedynie elementem naszego dnia, a poza tym robimy wiele innych rzeczy (również śpiewamy piosenki z ulubionej bajki);)Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń

Publikowanie komentarza

Follow by Email

Śledź nas na Instagramie!

Copyright © Zabawy Lotty