Zielona Wielkanoc

Co prawda Wielkanoc nie wymaga aż tylu wcześniejszych przygotowań jak Boże Narodzenie (czy tylko ja zawsze zagniatam ciasto na piernik w ostatniej chwili?!), to są pewne elementy, które warto przygotować zawczasu.

Jednym z nich jest wysianie nasion, które do świąt powinny nam pięknie wykiełkować. U nas tradycyjnie siejemy rzeżuchę i owies.

W związku z tym dzisiaj szybciutki wpis, którym oficjalnie zapraszam was do rozpoczęcia przygotowań do świąt Wielkiej Nocy razem z nami :)

Wysiewałyśmy na trzy różne sposoby: do ziemi, na watę i do skorupek jaj.

Do tego ostatniego potrzebne wam będą puste skorupki po jajkach, samoprzylepne oczy, ziemia i nasiona. 


Jajka postarajcie się rozbijać blisko czubka, żeby została jak największa nienaruszona część.

Do środka wsypujemy ziemię (dałam Lusi plastikową łyżeczkę, ponieważ jest mniejsza niż łopatka), sypiemy ziarenka i przyklejamy na zewnątrz skorupki oczy. Teraz wystarczy zrosić nasze dzieło wodą i czekać aż wyrosną czuprynki :)Resztę wysiewałyśmy już tradycyjnie - owies do doniczek z ziemią, a rzeżuchę na watę (trochę owsa nam zostało, więc i on się załapał na watę).Pamiętajcie, że rzeżucha ma bardzo charakterystyczny zapach, który nie wszystkim pasuje. Ma to znaczenie przy rozmieszczaniu pojemników na konkretnych parapetach. U Lusi wylądował owies i skorupkowe ludziki, a w kuchni blaszka z rzeżuchą.

Kto zaczyna przygotowania razem z nami?

Komentarze

 1. Ja :) jutro kupię watę i rzeżuche :)
  czekam na foto skorupkowych ludzików w bujnych zielonych czuprynach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno wrzucę :) Podsunę też w najbliższym tygodniu kilka innych pomysłów na Święta :)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Follow by Email

Śledź nas na Instagramie!

Copyright © Zabawy Lotty